Acasa CUC Elitar Brain Ring Tabara In English Devino membru Oferta
Acasa arrow Statistici arrow Rating arrow Rating CUC 2010 primavara
Rating CUC 2010 primavara
Evaluare Utilizator: / 1
SlabExcelent 

Ratingul general al jocului "Ce? Unde? Când", Clubul Moldovenesc de Jocuri Intelectuale, sezonul de primavara 2010.

EchipaLocEv2008_12008_22009_12009_22010_1Total
Asachi1045,4756,3935,7638,9832,72117,01
Lareme2039,0546,4628,5742,6627,15104,82
Acord3149,8030,5514,5630,4729,6484,93
Mix4-141,9740,7634,7531,71 70,91
10 lei5021,1429,2815,1519,7628,9469,78
Kakulla6411,6910,5812,8913,7221,5646,84
SER7013,1724,759,8615,4310,9141,70
Google-Moogle8NOU    34,7234,72
WTH9018,9326,1610,414,659,0133,23
Nuri10-419,554,0624,9823,32-6,8732,31
Turnul Alb11213,9014,104,4812,1610,8731,70
Maktub12-115,2512,518,5312,354,2527,29
Extasy13-518,763,1736,34-0,20 26,66
H5N114621,505,06-2,413,8015,5123,43
GS1516,5517,025,892,008,4321,69
Olimp16-44,596,8715,8813,14-3,1020,61
Akuzativ1745,531,908,716,058,5720,50
Tilimilitreamdia18-433,694,584,292,045,9718,75
Zombii19-418,75-2,778,137,485,2318,73
Fantastic 720122,117,1114,67-10,4114,4318,17
Intel21316,3011,671,24-0,466,3014,61
Carte Blanche22710,70 5,08 8,4013,59
77723-63,986,968,715,800,0213,46
Bifidoc24-27,71-0,205,717,072,8013,34
Chipitoc25-814,960,961,109,97 12,01
Click26NOU    10,2810,28
Gladiolus27-2-0,433,868,211,751,018,79
A-team28-1 6,824,381,941,538,44
Xperience29-1118,3515,35-4,811,42 8,06
Kapra30NOU    7,867,86
Kolaphos31-86,0210,387,70 -2,297,68
Cactus32-6 6,382,594,00 7,31
6 cai33NOU    6,806,80
Tam Tam Tam341 2,737,83-1,301,346,09
Varza35NOU    5,685,68
Boom36-6-0,269,306,22-0,53-1,435,55
Apeiron37-63,038,6513,36-9,751,175,45
Kucha Kostei3877,36   3,945,42
Last minute panic39NOU    5,055,05
Zeleonii Tramvai4032,49 3,09 2,404,75
OR41-5  7,76  4,66
Echipa 1742-5 7,556,03-3,57 3,79
Olimbus43-2  5,47  3,28
Cenzurat44-61,975,970,65  3,17
Zahar tos45-64,076,080,69-0,65 3,14
Carpe Diem46-1210,94    2,19
Busuioc47-3 4,430,59  2,13
Magnet48-20   8,50-4,802,00
LHC49NOU    1,901,90
Schwartze katze50NOU    1,901,90
P Ustoev51-95,09 1,30  1,80
4div252-5  2,85  1,71
WTH ALB53-5   1,97 1,58
Sihastrii5417  5,11-3,991,371,24
Turnul Fantastic55-5   1,52 1,22
Prometeu56-105,91    1,18
Fortuna57NOU    1,101,10
Kamikaze58NOU    1,081,08
Rename59-83,75    0,75
Max Factor60-5  1,13  0,68
Gladivs61-5 1,50   0,60
Nori62-5 1,50   0,60
Xprometeu63-112,89    0,58
The Strokes64-5   0,69 0,56
Moon Power65NOU  4,81-8,814,720,55
Imperativ66-122,35    0,47
Nspire67-5 1,11   0,44
10b68-72,17    0,43
Staraya Gvardiya69-112,16    0,43
Mafia70-702,00    0,40
Speek71NOU    0,300,30
Zeii CUCului72-90,581,15 -0,35 0,30
Saiki73-81,120,11   0,27
Remix74-71,07    0,21
Sfartacata75-6   0,23 0,19
Elita 676-6  0,27  0,16
AAP77-90,81    0,16
Uranium78NOU   -5,124,170,08
Team Spirit79-60,01    0,00

 

Legenda:
Coloanele 4-8 reprezinta punctele de rating acumulate in cele 5 sezoane care conteaza pentru ratingul general.
Rating Total - ratingul general la sfarsitul sezonului.
Ev Loc - evolutia locului ocupat de echipa in ratingul general in comparatie cu sfarsitul sezonului precedent.
  

Vedeti si:
Ratingul CUC 2009 toamna
Ratingul CUC 2009 primavara
Ratingul CUC 2008 toamna
Ratingul CUC 2008 primavara
Ratingul CUC 2007 toamna
Ratingul CUC 2007 primavara
Ratingul CUC 2006 toamna
Ratingul CUC 2006 primavara
Ratingul CUC 2005 toamna
Ratingul CUC 2005 primavara
Ratingul CUC 2004 toamna
Ratingul CUC 2004 primavara
Ratingul CUC 2003 toamna
Ratingul CUC 2003 primavara

Vedeti Regulamentul de Alcatuire a Ratingului CUC

Numai utilizatorii inregistrati pot comenta.
Te rog sa intri in sectiunea privata.


Vizualizari: 6062

  Comentarii (13)
 13 Scris de Octavian Sireteanu, la 26-05-2010 16:38
Inca o data: :) 
"- Echipele primesc bonus 1p la promovarea din Ligi."
 12 Scris de Eugene Zinkovsky, la 26-05-2010 16:18
Merci Octav, 
Vitalie, da, deacord trebuie de stimulat echipele cu raiting mai mic, aici as accepta sa le dee bonus, echipelor ce se califica in SL, adika celor 3, care au cistigat ligile, la fel cum 1 punct se acorda echipelor ce s-au calificat in ligi.
 11 Scris de Octavian Sireteanu, la 26-05-2010 15:58
Raspund: 
- Baza se reinnoieste la aparitia deciziilor comisiilor de contestatie. 
- Echipele primesc bonus 1p la promovarea din Ligi. 
- Echipele din SL sunt avantajate fata de cele din Ligi datorita multiplicatorului mai mare (pozitia in rating a echipelor din acelasi grup, vezi formula de calcul). 
- Referitor la echipele care au fost in acest sezon in SL si au un rating negativ - vezi numarul de raspunsuri corecte in clasamentul general, care le plaseaza la nivelul echipelor de pe locurile 3-6 din Ligi.
 10 Scris de Vitalie Surugiu, la 26-05-2010 15:50
sorry, Eugen :)
 9 Scris de Vitalie Surugiu, la 26-05-2010 15:48
Pentru, shi asha echipele din SL sant in toate topurile, dar daca le mai dai o "fora" de 3 puncte, atunci in genere aceste echipe nu ar putea fi ajunse din urma niciodata
 8 Eugene Zinkovschi wrote
Scris de Petru Sula, la 26-05-2010 15:06
M-am uitat la raitingul echipelor din SL din acest sezon, shi imi pare putin incorect faptul ca Nuri, Olimp, Bifidoc, au un raiting atit de scazut, desigur se ia in calcul numarul de intrebari luate din acelasi grup valoric, dar totusi, sa ajungi in SL, shi raiting sa fie negativ , nu cred ca e bine.  
 
Cum vi se pare Ideea ,ca sa acorde din start cite sa zicem 3 puncte de raiting, echipelor calificate in SL, inainte fiecarui sezon (asa cum se calculeaza coeficientzii , la calificarea echipelor in grupele Champions League) ?
 7 Scris de Eugene Zinkovsky, la 26-05-2010 14:43
Mereu vroiam sa intreb, daca raitingul include si raspunsurile acceptate dupa contestatzii sau nu? 
 
Btw, cred ca de cind o aparut notiunea de raiting shi randament in cuc, au inceput sa apara intrebari cu un grad de dificultate mai dificil.
 6 Scris de Octavian Sireteanu, la 31-03-2010 11:36
Explicatie: Echipa Happy Tree Friends are ratingul -4.97, iar in tabel sunt prezentate doar echipele cu rating pozitiv. Regulamentul de Alcatuire a Ratingului CUC il gasiti aici - http://www.cuc.md/index.php?option=com_content&task=view&id=1631&Itemid=31. Dupa cum vedeti, asupra ratingului influenteaza o serie de factori, pe langa nr. de raspunsuri si locul ocupat (de ex. nr. de echipe in competitie, locul in rating al adversarilor, nr. de intr. sicrie si scolaresti, etc.). Toti acesti factori rezulta intr-un numar minim de raspunsuri care trebui sa fie date pentru o competitie concreta pentru a acumula rating. In mod normal aceasta limita este de aproximativ 25% (de ex. din 50 intrebari - 12-13 raspunsuri). Probabil ca n-ati trecut aceasta limita.
 5 Scris de SanDu :)), la 31-03-2010 02:50
cum se face ca Happy Tree Friends nu-i in raitingul din primavara2010 ?
 4 Scris de Eugene Zinkovsky, la 30-03-2010 22:42
Ceva toti ai prea multe datorii in noul sezon... 
Poate mai bine de pus diferentza dintre sezoanele trecute si sezon primavara 2010 (asha cum era innainte,)?
 3 Scris de Ion Dodi, la 02-03-2010 18:10
Octav Sireteanu: 
Aha, cam asta-i situatia. Dar nu ca cineva sa se grabeasca sa infirme participarea in Campionat, cu toate ca mai intra pe site :)
 2 Scris de Marcel Spataru, la 02-03-2010 18:05
Am corectat cateva greseli in baza de date, din cauza carora era eronat randamentul pe 2010. 
De asemenea, s-a schimbat un pic ratingul unor echipe, dar asta nu a influentat prea mult ordinea in rating si mai ales ordinea echipelor care se califica in Ligi in baza ratingului. 
 
Imi permit si un mic comentariu, in privinta echipelor care vor juca in Ligi. Din cate pot sa imi dau seama, in acest sezon in ligi nu vor juca Mix, Extazy, Tilimilitreamdia si Kolaphos, ceea ce inseamna ca patru locuri in baza ratingului vor fi ocupate de 777, Chipitoc, Intel si Google-Moogle.  
Daca vreuna dintre celelalte echipe calificate in ligi (Maktub, Abricot, Magnet, Coalitia) nu-si va confirma prezenta, asta ar elibera in loc in Ligi pentru urmatoarea clasata, care ar putea fi H5N1.
 1 Scris de Vitalie Surugiu, la 02-03-2010 10:22
Atatea actualizari. Iuuhuu

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.4

 
< Precedent   Urmator >
Advertisement

On-line

Meniu Campionat