Acasa CUC Elitar Brain Ring Tabara In English Devino membru Oferta
Acasa arrow Campionat
Campionatul XXIX Etapa 6
Evaluare Utilizator: / 0

Data: 26-27 noiembrie 2016
SL și Ligile: Duminică, de la 15.00 la INCE.
Diviziile: Sâmbătă, de la 13.00 la filiala M. Eminescu a bibliotecii B.P. Hașdeu (Chișinău, s. Botanica, bd. Dacia 20).

Organizatori: WTH (responsabili de etapă), Phi, Kernel Panic, Intel.

Componențele grupurilor:
SL: Pokerface, 10 Lei, LAREME, GM, O, WTH, Asachi
LA: 777, Prințese și S., Bifidoc, Acord, Turnul Alb, Phi, Punctul pe H.
LB: Yolk, Apeiron, Maktub, Armada, Afrodiziac, Kernel Panic, H5N1.
LC: SER, Moon Power, Al K Pony, Kakulla, Time Machine, Intel, Beleizis.

Div A: Kronos, Lanesra, Chimikadze, Inferno, Shelby, Toro, Dex, Schrodinger.
Div B: CICDE, Nox, PlusMinus, 2B, Marvel, Vodoo, Legiuitorii.
Div C: Mars, Random, Type Mismatch, 42, Franz Ferdinand, Water on Mars, Interregnum.

Înregistrarea în Divizii este deschisă pe parcursul Campionatului.

Echipele din ligi sunt rugate să transmită 25 întrebări pe adresa indicată de organizatorii din SL până joi, ora 14.00.

Fișe pentru evidența rezultatelor / afișare pe ecran.

Recomandări pentru autorii de întrebări.

Clasamentul etapei conform nr. de răspunsuri corecte (Chișinău și București):

Clasamentul etapei 6

Clasamentul pe grupuri (după cele mai bune 4 rezultate):

Pachetul din SL/L:
1. SL (Chișinău) - 103 răsp.;
2. LC (Chișinău) - 73;
3. București - 66;
4. LA (Chișinău) - 63;
5. LB (Chișinău) - 61.

Pachetul din Divizii:
1. DivC (Chișinău) - 41;
2. DivB (Chișinău) - 39;
3. Anenii Noi - 19 (din 3 echipe);
4. DivA (Chișinău) - 18 (din 3 echipe).

Comentarii (8) Vizualizari: 11354

 
Diviziile 2016 Toamna - Etapa 4
Evaluare Utilizator: / 0

Rezultatele etapei 4 în Divizii:

Divizii - 2016 Toamna - Etapa 4 

R1-R4 - răspunsuri în rundele 1-4
Tot - total răspunsuri pe etapă
P - puncte acumulate în etapă
PT - total puncte în campionat

Se vor califica automat în Ligi pentru sezonul următor primele 2 echipe din fiecare Divizie. Celelalte echipe au ocazia să prindă un loc în ligile sezonului următor în baza ratingului.

Comenteaza primul Vizualizari: 5527

 
Campionatul XXIX Etapa 5
Evaluare Utilizator: / 1

Data: 19-20 noiembrie 2016
SL și Ligile: Duminică, de la 15.00 la INCE.
Diviziile: Sâmbătă, de la 13.00 la Liceul Academiei de Științe, Chișinău, Telecentru, str. Sprîncenoaia 1.

Organizatori: O (responsabili de etapă), Turnul Alb, Afrodiziac, Time Machine.

Componențele grupurilor:
SL: Pokerface, 10 Lei, LAREME, GM, O, WTH, Asachi
LA: 777, Prințese și S., Bifidoc, Acord, Turnul Alb, Phi, Punctul pe H.
LB: Yolk, Apeiron, Maktub, Armada, Afrodiziac, Kernel Panic, H5N1.
LC: SER, Moon Power, Al K Pony, Kakulla, Time Machine, Intel, Beleizis.

Div A: Kronos, Lanesra, Chimikadze, Inferno, Shelby, Toro, Dex, Schrodinger.
Div B: CICDE, Nox, PlusMinus, 2B, Marvel, Vodoo, Legiuitorii.
Div C: Mars, Random, Type Mismatch, 42, Franz Ferdinand, Water on Mars, Interregnum.

Înregistrarea în Divizii este deschisă pe parcursul Campionatului.

Echipele din ligi sunt rugate să transmită 25 întrebări pe adresa indicată de organizatorii din SL până joi, ora 14.00.

Fișe pentru evidența rezultatelor / afișare pe ecran.

Recomandări pentru autorii de întrebări.

Clasamentul etapei conform nr. de răspunsuri corecte (Chișinău, București, Lyon):

Clasamentul etapei 5

Clasamentul pe grupuri (cele mai bune 4 rezultate):

Pachetul SL/L:
1. SL (Chișinău) - 135 răsp.;
2. LC (Chișinău) - 105;
3. București - 96;
4. LB (Chișinău) - 95;
5. LA (Chișinău) - 92;
6. Lyon - 38 (din 2 echipe).

Pachetul Divizii:
1. DivB - 70 răsp.;
2. DivC - 69;
3. Anenii Noi - 46 (din 3 echipe);
4. DivA - 37 (din 3 echipe).

Comentarii (4) Vizualizari: 5934

 
<< Start < Inapoi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Inainte > Sfarsit >>

Rezultate 92 - 104 din 416
Advertisement

On-line

Avem 1 vizitator online

Echipe

 

 

Meniu Campionat