Acasa CUC Elitar Brain Ring Tabara In English Devino membru Oferta
Acasa arrow Campionat
Diviziile 2016 Toamna - Etapa 5
Evaluare Utilizator: / 0

Rezultatele etapei 5 în Divizii:

Divizii - 2016 Toamna - Etapa 5 

R1-R4 - răspunsuri în rundele 1-4
Tot - total răspunsuri pe etapă
P - puncte acumulate în etapă
PT - total puncte în campionat

Se vor califica automat în Ligi pentru sezonul următor primele 2 echipe din fiecare Divizie. Celelalte echipe au ocazia să prindă un loc în ligile sezonului următor în baza ratingului.

Comenteaza primul Vizualizari: 1975

 
Diviziile 2016 Toamna - Etapa 6
Evaluare Utilizator: / 0

Rezultatele finale în Divizii:

Divizii - 2016 Toamna - Etapa 6 

* Echipe care și-au depășit adversara în baza nr. mai mare de răspunsuri corecte pe parcursul campionatului.

R1-R4 - răspunsuri în rundele 1-4
Tot - total răspunsuri pe etapă
P - puncte acumulate în etapă
PT - total puncte în campionat

S-au calificat automat în Ligi pentru sezonul următor primele 2 echipe din fiecare Divizie. Celelalte echipe au ocazia să prindă un loc în ligile sezonului următor în baza ratingului.

S-au calificat următoarele echipe: Chimikadze, Lanesra, CICDE, Nox, Mars, Water on Mars.

Comenteaza primul Vizualizari: 1971

 
Campionatul XXIX Etapa 6
Evaluare Utilizator: / 0

Data: 26-27 noiembrie 2016
SL și Ligile: Duminică, de la 15.00 la INCE.
Diviziile: Sâmbătă, de la 13.00 la filiala M. Eminescu a bibliotecii B.P. Hașdeu (Chișinău, s. Botanica, bd. Dacia 20).

Organizatori: WTH (responsabili de etapă), Phi, Kernel Panic, Intel.

Componențele grupurilor:
SL: Pokerface, 10 Lei, LAREME, GM, O, WTH, Asachi
LA: 777, Prințese și S., Bifidoc, Acord, Turnul Alb, Phi, Punctul pe H.
LB: Yolk, Apeiron, Maktub, Armada, Afrodiziac, Kernel Panic, H5N1.
LC: SER, Moon Power, Al K Pony, Kakulla, Time Machine, Intel, Beleizis.

Div A: Kronos, Lanesra, Chimikadze, Inferno, Shelby, Toro, Dex, Schrodinger.
Div B: CICDE, Nox, PlusMinus, 2B, Marvel, Vodoo, Legiuitorii.
Div C: Mars, Random, Type Mismatch, 42, Franz Ferdinand, Water on Mars, Interregnum.

Înregistrarea în Divizii este deschisă pe parcursul Campionatului.

Echipele din ligi sunt rugate să transmită 25 întrebări pe adresa indicată de organizatorii din SL până joi, ora 14.00.

Fișe pentru evidența rezultatelor / afișare pe ecran.

Recomandări pentru autorii de întrebări.

Clasamentul etapei conform nr. de răspunsuri corecte (Chișinău și București):

Clasamentul etapei 6

Clasamentul pe grupuri (după cele mai bune 4 rezultate):

Pachetul din SL/L:
1. SL (Chișinău) - 103 răsp.;
2. LC (Chișinău) - 73;
3. București - 66;
4. LA (Chișinău) - 63;
5. LB (Chișinău) - 61.

Pachetul din Divizii:
1. DivC (Chișinău) - 41;
2. DivB (Chișinău) - 39;
3. Anenii Noi - 19 (din 3 echipe);
4. DivA (Chișinău) - 18 (din 3 echipe).

Comentarii (8) Vizualizari: 3254

 
<< Start < Inapoi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Inainte > Sfarsit >>

Rezultate 53 - 65 din 379
Advertisement

On-line

Avem 2 vizitatori online

Echipe

 

 

Meniu Campionat