Acasa CUC Elitar Brain Ring Tabara In English Devino membru Oferta
Acasa arrow Campionat
Campionatul XXX Etapa 5
Evaluare Utilizator: / 0

Data: 6-7 mai 2017
Diviziile: Sâmbătă. Biblioteca municipală B.P. Hașdeu (Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 148). Sosirea echipelor: de la 11.30, citirea primei întrebări: 12.00.
Superliga și Ligile: Duminică. INCE. Sosirea echipelor: de la 15:00, citirea primei întrebări: 15:30.
Orașe participante: Chișinău, București, Lyon, Anenii Noi.
Organizatori: LAREME (responsabili de etapă), Intel, Bifidoc, Phi.

Componențele grupurilor:
SL: Acord, Google-Moogle, 10 Lei, Maktub, LAREME, SER, O.
LA: Moon Power, 777, Mars, Prințese și Supermeni, Intel, WTH, Beleizis.
LB: Kakulla, Al K Pony, Chimikadze, Nox, Bifidoc, Kernel Panic, Asachi.
LC: Armada, Yolk, CICDE, H5N1, Phi, Lanesra, Pokerface.
DivA: Iris, Lateralus, 2B, Marvel, Inferno, Afrodiziac.
DivB: Interregnum, Expecto Patronum, Alterno-Sfrasiki, Anima, Franz Ferdinand, Type Mismatch, Peaky Blinders.
DivC: PlusMinus, Kronos, Society, Natus Vincere, 12+, 42 august, 42 bis.

Echipele din ligi sunt rugate să transmită 25 întrebări pe adresa indicată de organizatorii din SL până joi, ora 19.00.

Fișe pentru evidența rezultatelor / afișare pe ecran.

Recomandări pentru autorii de întrebări.

Clasamentul conform nr. de răspunsuri corecte:

Rezultate 2017P et 5

Clasamentul pe grupuri (după cele mai bune 4 rezultate):

1. SL (Chișinău) - 84 răspunsuri;
2. LC (Chișinău) - 51
3. București - 48
4. LA (Chișinău) - 47
5. LB (Chișinău) - 38
6. Anenii Noi - 8

Comentarii (5) Vizualizari: 1604

 
Diviziile 2017 Primavara - Etapa 3
Evaluare Utilizator: / 0

Rezultatele etapei 3 în Divizii:

Divizii - 2017 Primavara - Etapa 3 

R1-R4 - răspunsuri în rundele 1-4
Tot - total răspunsuri pe etapă
P - puncte acumulate în etapă
PT - total puncte în campionat

Se vor califica automat în Ligi pentru sezonul următor primele 2 echipe din fiecare Divizie. Celelalte echipe au ocazia să prindă un loc în ligile sezonului următor în baza ratingului.

Comenteaza primul Vizualizari: 1678

 
Campionatul XXX Etapa 4
Evaluare Utilizator: / 0

Data: 29-30 aprilie 2017
Diviziile: Sâmbătă. Biblioteca municipală B.P. Hașdeu (Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 148). Sosirea echipelor: de la 11.30, citirea primei întrebări: 12.00.
Superliga și Ligile: Duminică. INCE. Sosirea echipelor: de la 15:00, citirea primei întrebări: 15:30.
Orașe participante: Chișinău, București, Lyon, Anenii Noi.
Organizatori: Maktub (responsabili de etapă), Prințese și Supermăni, Nox, H5N1.

Componențele grupurilor:
SL: Acord, Google-Moogle, 10 Lei, Maktub, LAREME, SER, O.
LA: Moon Power, 777, Mars, Prințese și Supermeni, Intel, WTH, Beleizis.
LB: Kakulla, Al K Pony, Chimikadze, Nox, Bifidoc, Kernel Panic, Asachi.
LC: Armada, Yolk, CICDE, H5N1, Phi, Lanesra, Pokerface.
DivA: Iris, Lateralus, 2B, Marvel, Inferno, Afrodiziac.
DivB: Interregnum, Expecto Patronum, Alterno-Sfrasiki, Anima, Franz Ferdinand, Type Mismatch, Peaky Blinders.
DivC: PlusMinus, Kronos, Society, Natus Vincere, 12+, 42 august.

Echipele din ligi sunt rugate să transmită 25 întrebări pe adresa indicată de organizatorii din SL până joi, ora 19.00.

Fișe pentru evidența rezultatelor / afișare pe ecran.

Recomandări pentru autorii de întrebări.

Clasamentul după nr. de răspunsuri corecte:

Clasamentul etapei 4

Clasamentul pe grupuri (cele mai bune 4 rezultate):

1. SL (Chișinău) - 113 răspunsuri;
2. LB (Chișinău) - 77
3. LA (Chișinău) - 75
4. București - 55
5. LC (Chișinău) - 51
6. Anenii Noi - 28

Comentarii (2) Vizualizari: 1548

 
<< Start < Inapoi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Inainte > Sfarsit >>

Rezultate 40 - 52 din 376
Advertisement

On-line

Avem 2 vizitatori online

Echipe

 

 

Meniu Campionat