Acasa CUC Elitar Brain Ring Tabara In English Devino membru Oferta
Acasa arrow Campionat
Campionatul XXIX Etapa 4
Evaluare Utilizator: / 0

Data: 12-13 noiembrie 2016
SL și Ligile: Duminică, de la 15.00 la INCE.
Diviziile: Sâmbătă, (de la 13.00 la Liceul D. Alighieri, Chișinău, s. Buiucani, str. I.Creangă 80).

Organizatori: Google-Moogle (responsabili de etapă), Acord, Armada, Kakulla.

Componențele grupurilor:
SL: Pokerface, 10 Lei, LAREME, GM, O, WTH, Asachi
LA: 777, Prințese și S., Bifidoc, Acord, Turnul Alb, Phi, Punctul pe H.
LB: Yolk, Apeiron, Maktub, Armada, Afrodiziac, Kernel Panic, H5N1.
LC: SER, Moon Power, Al K Pony, Kakulla, Time Machine, Intel, Beleizis.

Div A: Kronos, Lanesra, Chimikadze, Inferno, Shelby, Toro, Dex.
Div B: CICDE, Nox, PlusMinus, 2B, Marvel, Vodoo, Legiuitorii.
Div C: Mars, Random, Type Mismatch, 42, Franz Ferdinand, Water on Mars, Interregnum.

Înregistrarea în Divizii este deschisă pe parcursul Campionatului.

Echipele din ligi sunt rugate să transmită 25 întrebări pe adresa indicată de organizatorii din SL până joi, ora 14.00.

Fișe pentru evidența rezultatelor / afișare pe ecran.

Recomandări pentru autorii de întrebări.

Clasamentul conform nr. de răspunsuri corecte (Chișinău, București):

Clasamentul 2016T Et4

Clasamentul pe grupuri (suma celor mai bune 4 rezultate):

Pachetul din SL/L:
1. SL (Chișinău) - 105 răsp.;
2. București - 98;
3. LC (Chișinău) - 81;
4. LB (Chișinău) - 78;
5. LA (Chișinău) - 64.

Pachetul din Divizii:
1. DivC - 53 răsp.;
2. DivB - 47;
3. Anenii Noi - 27 (din 3 echipe);
4. DivA - 23 (din 3 echipe).

Comentarii (6) Vizualizari: 2336

 
Diviziile 2016 Toamna - Etapa 2
Evaluare Utilizator: / 0

Rezultatele etapei 2 în Divizii:

Divizii - 2016 Toamna - Etapa 2 

R1-R4 - răspunsuri în rundele 1-4
Tot - total răspunsuri pe etapă
P - puncte acumulate în etapă
PT - total puncte în campionat

Se vor califica automat în Ligi pentru sezonul următor primele 2 echipe din fiecare Divizie. Celelalte echipe au ocazia să prindă un loc în ligile sezonului următor în baza ratingului.

Comenteaza primul Vizualizari: 2001

 
Campionatul XXIX Etapa 3
Evaluare Utilizator: / 0

Data: 5-6 noiembrie 2016,
SL și Ligile: Duminică, de la 15.00 la INCE.
Diviziile: Sâmbătă, de la 13.00 la filiala M.Eminescu a bibliotecii B.P.Hașdeu (Chișinău, s.Botanica, bd. Dacia 20).

Organizatori: LAREME (responsabili de etapă), Bifidoc, Maktub, Al K Pony.

Componențele grupurilor:
SL: Pokerface, 10 Lei, LAREME, GM, O, WTH, Asachi
LA: 777, Prințese și S., Bifidoc, Acord, Turnul Alb, Phi, Punctul pe H.
LB: Yolk, Apeiron, Maktub, Armada, Afrodiziac, Kernel Panic, H5N1.
LC: SER, Moon Power, Al K Pony, Kakulla, Time Machine, Intel, Beleizis.

Div A: Kronos, Lanesra, Chimikadze, Inferno, Shelby, Toro, Dex.
Div B: CICDE, Nox, PlusMinus, 2B, Marvel, Vodoo, Legiuitorii.
Div C: Mars, Random, Type Mismatch, 42, Franz Ferdinand, Water on Mars, Interregnum.

Înregistrarea în Divizii este deschisă pe parcursul Campionatului.

Echipele din ligi sunt rugate să transmită 25 întrebări pe adresa indicată de organizatorii din SL până joi, ora 14.00.

Fișe pentru evidența rezultatelor / afișare pe ecran.

Recomandări pentru autorii de întrebări.

Clasamentul etapei după nr. de răspunsuri corecte:

Clasamentul etapei 3

Clasamentul pe grupuri (după cele mai bune 4 rezultate):

Pachetul SL/L:
1. SL (Chișinău) - 99 răsp.;
2. LC (Chișinău) - 85;
3. București - 71;
4. LA (Chișinău) - 74;
5. LB (Chișinău) - 61;
6. Lyon - 29 (din 2 echipe).

Pachetul Divizii:
1. DivC - 81 răsp.;
2. DivB - 79;
3. DivA - 59;
4. Anenii Noi - 31 (din 2 echipe).

Comentarii (5) Vizualizari: 2366

 
<< Start < Inapoi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Inainte > Sfarsit >>

Rezultate 66 - 78 din 386
Advertisement

On-line

Avem 1 vizitator online

Echipe

 

 

Meniu Campionat