| Bioscopul |
|
In Olanda si Serbia el se numeste “bioscop”. Se spune ca el a fost inventat atunci cand unul dintre inventatori era bolnav de gripa si se plictisea in pat. Publicul larg a aflat de el la sfarsitul secolului XX. Dar cum il numim noi? Raspuns: Cinematograf Autor: Marcel Spataru, toamna 2007Numai utilizatorii inregistrati pot comenta. Vizualizari: 8085
Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.4 |
|||||
| < Precedent | Urmator > |
|---|


Comentarii (1)

