Acasa CUC Elitar Brain Ring Tabara In English Devino membru Oferta
Acasa arrow Cupe arrow Cupa Liceelor arrow Cupa Liceelor 2009
Cupa Liceelor 2009
Evaluare Utilizator: / 14
SlabExcelent 

 Cupa Liceelor 2009 s-a desfasurat pe 21 februarie la liceul Onisifor Ghibu.

Pentru al doilea an consecutiv competitia dintre licee a fost castigata de liceul Mircea Eliade. Pe locul doi s-a clasat liceul Onisifor Ghibu, iar pe locul trei liceul Ion Creanga.

Si tot pentru al doilea an consecutiv ce-a mai buna echipa a fost o echipa de la liceul Prometeu. Echipa Olimbus a castigat competitia pe echipe. Pe locul doi s-a clasat echipa Fado (liceul Petre Stefanuca, Ialoveni), iar pe locul trei - Apeiron (liceul Mircea Eliade).

Clasamentul pe echipe:

Loc

Echipa

Liceul

T

R1

R2

R3

R4

1

Olimbus

Prometeu

28

6

7

6

9

2

FADO

P. Stefanuca

26

7

8

6

5

3

Apeiron

M. Eliade

25

7

9

4

5

4

Fantastic 7

M. Eliade

22

4

9

4

5

5-6

Moon Power

Cervantes

20

4

8

4

4

5-6

A-Style

Gh. Asachi

20

2

7

5

6

7

Echipa 17

Spiru Haret

19

4

5

3

7

8-10

Green Light

Ion Creanga

18

2

5

6

5

8-10

Feel Good Inc.

O.Ghibu

18

7

3

4

4

8-10

Max Factor

O.Ghibu

18

5

4

4

5

11-12

Zahar Tos

M. Eliade

17

5

4

5

3

11-12

Cactus

Gaudeamus

17

5

5

5

2

13-14

Alter ego

O.Ghibu

15

4

3

4

4

13-14

Abricot

Gh. Asachi

15

2

5

4

4

15-17

Tam Tam Tam

Ion Creanga

14

3

3

4

4

15-17

Gluco

Ion Creanga

14

2

4

3

5

15-17

Wasabi

M. Viteazul

14

2

3

5

4

18-20

Academica

ASM

12

3

2

5

2

18-20

Aloha

Gaudeamus

12

3

3

4

2

18-20

Minerva

A. I. Cuza

12

5

2

1

4

21-23

Casio

Gaudeamus

11

3

3

4

1

21-23

Buzz

P. Stefanuca

11

3

3

3

2

21-23

Flamingo

A. I. Cuza

11

5

3

0

3

24-27

DNS

ASM

8

2

2

2

2

24-27

Equilibrium

ASM

8

5

1

1

1

24-27

Lions

Univers Lions

8

4

1

2

1

24-27

Buratino

A. Puskin

8

2

2

3

1

Clasamentul pe licee

Loc

Liceu

Echipe

Puncte

1

Mircea Eliade

3

64

2

Onisifor Ghibu

3

51

3

Ion Creanga

3

46

4

Gaudeamus

3

40

5

P. Stefanuca

2

37

6

Gh. Asachi

2

35

7-8

Prometeu

1

28

7-8

ASM

3

28

9

A. I. Cuza

2

23

10

Cervantes

1

20

11

Spiru Haret

1

19

12

M. Viteazul

1

14

13-14

Univers Lions

1

8

13-14

A. Puskin

1

8

Runda I

Echipa

Liceul

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

T

FADO

P. Stefanuca

+

+

+

 

+

+

+

 

 

 

+

 

7

Apeiron

M. Eliade

+

 

+

 

+

+

+

+

+

 

 

 

7

Feel Good Inc.

O.Ghibu

+

 

+

 

+

+

 

 

+

 

+

+

7

Olimbus

Prometeu

+

 

+

 

+

+

+

 

 

 

+

 

6

Max Factor

O.Ghibu

 

 

+

 

+

+

 

 

 

 

+

+

5

Zahar Tos

M. Eliade

+

 

+

 

+

 

 

+

+

 

 

 

5

Cactus

Gaudeamus

+

 

+

 

+

+

 

 

 

 

 

+

5

Minerva

A. I. Cuza

 

 

+

 

+

+

 

 

+

 

+

 

5

Flamingo

A. I. Cuza

+

 

 

 

+

+

 

 

+

 

+

 

5

Equilibrium

ASM

 

 

+

 

+

 

+

 

 

+

 

+

5

Fantastic 7

M. Eliade

+

 

+

 

+

 

 

 

+

 

 

 

4

Moon Power

Cervantes

 

 

+

 

+

 

+

 

+

 

 

 

4

Echipa 17

Spiru Haret

 

+

+

 

+

+

 

 

 

 

 

 

4

Alter ego

O.Ghibu

 

 

 

 

+

+

 

 

 

+

+

 

4

Lions

Univers Lions

 

 

+

 

+

+

 

 

+

 

 

 

4

Tam Tam Tam

Ion Creanga

 

 

+

 

+

 

 

 

+

 

 

 

3

Academica

ASM

+

 

 

 

 

+

 

 

+

 

 

 

3

Aloha

Gaudeamus

 

 

+

 

+

 

 

 

+

 

 

 

3

Casio

Gaudeamus

 

 

+

 

+

 

 

 

+

 

 

 

3

Buzz

P. Stefanuca

 

 

+

 

+

 

 

 

+

 

 

 

3

A-Style

Gh. Asachi

 

 

 

 

+

 

 

+

 

 

 

 

2

Green Light

Ion Creanga

 

 

+

 

+

 

 

 

 

 

 

 

2

Abricot

Gh. Asachi

 

 

+

 

+

 

 

 

 

 

 

 

2

Gluco

Ion Creanga

 

 

 

 

+

 

 

 

+

 

 

 

2

Wasabi

M. Viteazul

 

 

+

 

 

 

 

 

+

 

 

 

2

DNS

ASM

 

 

 

 

+

+

 

 

 

 

 

 

2

Buratino

A. Puskin

 

 

 

 

+

+

 

 

 

 

 

 

2

Runda II

Echipa

Liceul

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

T

Apeiron

M. Eliade

+

+

+

+

+

+

+

 

 

+

 

+

9

Fantastic 7

M. Eliade

+

+

 

+

+

+

+

 

+

+

 

+

9

FADO

P. Stefanuca

+

+

 

+

+

+

+

 

 

+

 

+

8

Moon Power

Cervantes

 

+

+

+

+

+

 

 

+

+

 

+

8

Olimbus

Prometeu

 

+

+

+

+

+

+

 

 

 

 

+

7

A-Style

Gh. Asachi

 

+

+

+

+

+

 

 

+

 

 

+

7

Cactus

Gaudeamus

 

+

 

 

+

+

 

 

 

+

 

+

5

Echipa 17

Spiru Haret

 

 

+

+

 

+

 

 

+

+

 

 

5

Green Light

Ion Creanga

 

+

+

+

 

+

 

 

 

+

 

 

5

Abricot

Gh. Asachi

 

 

+

+

+

+

 

 

 

 

 

+

5

Max Factor

O.Ghibu

 

+

 

 

+

+

 

 

 

 

 

+

4

Zahar Tos

M. Eliade

 

 

+

 

 

+

 

 

 

+

 

+

4

Gluco

Ion Creanga

 

+

+

 

 

+

 

 

+

 

 

 

4

Feel Good Inc.

O.Ghibu

+

 

+

 

 

+

 

 

 

 

 

 

3

Flamingo

A. I. Cuza

 

+

+

 

 

+

 

 

 

 

 

 

3

Alter ego

O.Ghibu

 

 

+

 

 

+

 

 

 

 

 

+

3

Tam Tam Tam

Ion Creanga

 

+

+

 

 

+

 

 

 

 

 

 

3

Aloha

Gaudeamus

 

 

+

 

 

+

 

 

 

+

 

 

3

Casio

Gaudeamus

 

 

+

 

 

+

 

 

 

+

 

 

3

Buzz

P. Stefanuca

 

 

+

 

 

+

 

 

 

+

 

 

3

Wasabi

M. Viteazul

 

 

+

 

 

+

 

 

 

+

 

 

3

Minerva

A. I. Cuza

 

 

+

 

 

+

 

 

 

 

 

 

2

Academica

ASM

 

+

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

2

DNS

ASM

 

 

+

 

 

+

 

 

 

 

 

 

2

Buratino

A. Puskin

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

+

2

Equilibrium

ASM

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

1

Lions

Univers Lions

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

1

Runda III

Echipa

Liceul

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

T

FADO

P. Stefanuca

+

 

 

 

 

 

+

+

 

+

+

+

6

Olimbus

Prometeu

+

+

 

 

+

 

+

+

 

 

 

+

6

Green Light

Ion Creanga

+

+

 

 

 

 

+

+

+

 

 

+

6

A-Style

Gh. Asachi

+

 

+

+

 

 

+

 

 

 

 

+

5

Cactus

Gaudeamus

+

 

 

 

 

 

+

 

+

 

+

+

5

Zahar Tos

M. Eliade

+

 

 

+

 

 

+

 

 

+

 

+

5

Wasabi

M. Viteazul

+

 

 

 

 

+

+

 

 

 

+

+

5

Academica

ASM

 

+

 

+

 

 

+

+

 

 

 

+

5

Apeiron

M. Eliade

+

+

 

 

 

 

+

 

 

 

 

+

4

Fantastic 7

M. Eliade

+

+

 

 

 

 

+

 

 

 

 

+

4

Moon Power

Cervantes

+

 

 

+

 

 

+

 

 

 

 

+

4

Abricot

Gh. Asachi

+

 

+

+

 

 

+

 

 

 

 

 

4

Max Factor

O.Ghibu

+

 

 

+

 

 

+

 

+

 

 

 

4

Feel Good Inc.

O.Ghibu

+

 

 

+

 

 

+

 

+

 

 

 

4

Alter ego

O.Ghibu

+

 

 

 

 

 

+

 

+

 

 

+

4

Tam Tam Tam

Ion Creanga

+

 

+

 

 

 

+

 

 

 

 

+

4

Aloha

Gaudeamus

 

 

 

+

 

 

+

 

 

 

+

+

4

Casio

Gaudeamus

+

 

 

 

 

 

+

 

+

 

+

 

4

Echipa 17

Spiru Haret

+

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

+

3

Gluco

Ion Creanga

+

+

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

3

Buzz

P. Stefanuca

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

+

3

Buratino

A. Puskin

+

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

+

3

DNS

ASM

+

 

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

2

Lions

Univers Lions

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

2

Minerva

A. I. Cuza

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Equilibrium

ASM

+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Flamingo

A. I. Cuza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Runda IV

Echipa

Liceul

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

T

Olimbus

Prometeu

 

+

+

 

+

 

+

+

+

+

+

+

9

Echipa 17

Spiru Haret

 

+

+

 

+

 

+

+

+

 

+

 

7

A-Style

Gh. Asachi

 

+

+

 

+

 

+

+

 

 

+

 

6

FADO

P. Stefanuca

 

+

+

 

+

 

+

+

 

 

 

 

5

Green Light

Ion Creanga

 

+

+

 

+

 

 

+

 

 

+

 

5

Apeiron

M. Eliade

 

+

+

 

+

 

+

+

 

 

 

 

5

Fantastic 7

M. Eliade

 

+

+

 

 

+

+

 

 

 

+

 

5

Max Factor

O.Ghibu

 

 

+

 

+

 

+

+

+

 

 

 

5

Gluco

Ion Creanga

 

+

+

 

+

 

 

+

 

 

+

 

5

Wasabi

M. Viteazul

 

+

+

 

+

 

+

 

 

 

 

 

4

Moon Power

Cervantes

 

+

 

 

+

+

 

 

+

 

 

 

4

Abricot

Gh. Asachi

 

 

+

 

+

 

+

+

 

 

 

 

4

Feel Good Inc.

O.Ghibu

 

 

+

 

+

 

+

+

 

 

 

 

4

Alter ego

O.Ghibu

 

 

+

 

+

 

+

 

+

 

 

 

4

Tam Tam Tam

Ion Creanga

 

+

+

 

+

 

 

+

 

 

 

 

4

Minerva

A. I. Cuza

+

 

 

 

+

+

 

 

 

+

 

 

4

Zahar Tos

M. Eliade

 

 

+

 

+

 

 

+

 

 

 

 

3

Flamingo

A. I. Cuza

 

+

 

 

+

 

 

 

+

 

 

 

3

Cactus

Gaudeamus

 

 

 

 

+

 

 

 

 

+

 

 

2

Academica

ASM

 

+

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

2

Aloha

Gaudeamus

 

 

 

 

+

 

+

 

 

 

 

 

2

Buzz

P. Stefanuca

 

 

 

 

+

 

 

 

 

+

 

 

2

DNS

ASM

 

 

 

 

+

 

 

+

 

 

 

 

2

Casio

Gaudeamus

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

1

Buratino

A. Puskin

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

1

Lions

Univers Lions

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

1

Equilibrium

ASM

 

 

 

 

+

 

 

 

 

 

 

 

1

Mai multe detalii citiţi în regulamentul competiţiei.

Numai utilizatorii inregistrati pot comenta.
Te rog sa intri in sectiunea privata.


Vizualizari: 8088

  Comentarii (66)
 66 Scris de Alina Dolghier, la 23-02-2009 15:24
Eugen, eu cred ca totusi am jucat ca Olimbus, da nu ca jumatate de Olimp si jumatate de Busuioc ;)
 65 Scris de Muravschi Eugen, la 23-02-2009 14:49
Traiasca Busuioc!!! 
Pentru cei care n-au auzit de noi inca, am fost jumatate din Olimbus(Olimp+Busuioc).
 64 Scris de Veronica Vragaleva, la 23-02-2009 08:42
Cu toate ca nu am putut fi prezenta la competitie, as vrea sa felicit echipele A-Style, Moon Power si Abricot pentru o prestatie asa de frumoasa!!!! 
Atunci cind am aflat pe ce locuri v-ati pozitionat am fost foarte-foarte placut surprinsa!!! 
Sunteti foarte bravo!!! Ati intrecut asa echipe ca Cactus, Feel Good Inc., Green Light, Zahar Tos sau Tam Tam Tam- echipe, ce si-au demonstrat jocul frumos de-a lungul timpului. 
Sunt FOARTE MINDRA DE VOI!!!!!
 63 Scris de Igor Aksynti, la 22-02-2009 19:50
varianta fara diacritice: 
 
Bravo Olimbus si bravo celor ce au jucat in afara concursului! Iak daca sunt licee unde nu se puteau gasi 3 echipe, au fost si din acelea unde erau si mai multe 8) 
 
Multumesc Jenicai pentru ca ne-a gazduit si de asemenea celor ce au alcatuit întrebarile si lui Marcel care a venit intr-un picor tocmai pana la O. Ghibu :)  
 
Si vreau sa mentionez ca Adrian Sali din echipa Apeiron a jucat excelent si i-au ajuns forte sa contribuie la castigul liceului Eliade, dimineata în aceeasi zi participand la Olimpiada Municipala la Matematica, si obtinand locul I cu 40 puncte din 40 posibile 
 
BRAVO SALI!!!!!!!
 62 Scris de Igor Aksynti, la 22-02-2009 19:43
Bravo Olimbus _i bravo celor ce au jucat în afara concursului! Iak dac sunt licee unde nu se puteau gasi 3 echipe, au fost _i din acelea unde erau _i mai multe 8) 
 
Multumesc Jenici pentru c ne-a gzduit _i de asemenea celor ce au alctuit întrebrile _i lui Marcel care a venit într-un picor tocmai pân la O. Ghibu :)  
 
^i vreau s mencionez c Adrian Sali din echipa Apeiron a jucat excelent _i i-au ajuns force s contribuie la câ_tigul liceului Eliade, dimineaca în aceea_i zi participând la Olimpiada Municipal la Matematic, _i obcinând locul I cu 40 puncte din 40 posibile 
 
BRAVO SALI!!!!!!!
 61 Scris de Gorincioi Jenea, la 22-02-2009 18:11
IN primul rind ekipa Fantastic 7 multumeste pentru organizarea cupei liceilor.Am avut o mare placere sa jucam.Rugam sa se faca un update la rating dupa aceasta cupa pentru a vedea care sunt acele trei echipe care ramin in ligi conform ratingului. 
Cupa o fost super,felicitari liceului cistigator, adik Mircea Eliade!!!!!
 60 Felicitari
Scris de Nicu Istrate, la 22-02-2009 15:10
Felicitari celor din echipa Olimpus 
Dar in mod special liceului Mircea Eliade! We are the BEST! 
 
P.S. Organizatorii au fost bravo, am primit o mare placere jucand!
 59 Scris de Eugenia Grosu, la 22-02-2009 13:54
Si eu vreau sa felicit echipa Olimpus si liceul Mircea Eliade! :) 
 
In mod special un bravo liceului Onisifor Ghibu pentru locul 2. Bravo! :zzz :p
 58 Scris de George Burdell, la 22-02-2009 13:01
Felicit echipele pentru care cupa a fost un punct de pornire in cuc.  
M-a uimit oarecum tipologia intrebarilor, recunosc ca ma asteptam la ceva mai neplacut, bazat pe cunostinte fixe "pe care ar trebui sa le aiba orice licean". Nu a fost asa si a fost bine. :) 
 
Fado, propun sa ramanem repetenti si sa venim si in anul viitor :D Sau sa luam sectia fara folos a vreunui liceu...
 57 Scris de Alina Dolghier, la 22-02-2009 10:27
...si tuturor care eu primit placere de la joc :)
 56 Scris de Alina Dolghier, la 22-02-2009 10:27
Multumesc organizatorilor pentru ca au selectat intrebari bune si carti interesante ca premiu 8)  
 
Marcel, insanatoseste-te mai repede ;)  
 
Felicitari echipelor Fado, Apeiron si liceului Eliade ;)
 55 Prometeu Nr. 1
Scris de Dabija Orest, la 22-02-2009 09:49
Bravo ekipei din Prometeu, bis!!! ;)
 54 PS
Scris de alex lebedev, la 22-02-2009 00:03
da de unde se poate de scos paketu de intrebari de la cupa?
 53 :))
Scris de alex lebedev, la 21-02-2009 23:48
mARCEL DAk e varianta nr 2....deamu stii ce treb sa faci la fiecare cupa..te prezinti cu ghips undeva;)))
 52 :))
Scris de alex lebedev, la 21-02-2009 23:46
mARCEL DAk e varianta nr 2....deamu stii ce treb sa faci la fiecare cupa..te prezinti cu ghips undeva;)))
 51 Scris de Marcel Spataru, la 21-02-2009 23:08
apropo, cine are poze, va rog sa le faceti cumva publice ;)
 50 Scris de Marcel Spataru, la 21-02-2009 23:05
Felicitari castigatorilor si multumiri pentru intelegere si ordine. 
Mi-a placut mult aceasta cupa si datorita comportamentului echipelor, care au fost mult mai ascultatoare si mai disciplinate decat mai inainte. 
Sper ca este vorba o tendinta si nu e doar din cauza ca prezentatorul era cu piciorul rupt ;)
 49 ;))
Scris de alex lebedev, la 21-02-2009 22:49
fELICITARI tuturor...tare mio plakut cupa asta;)
 
si sunt atat de mindru de ai mei...MooN Power..ii care cute:)
 48 Prometeu 4ever
Scris de Olga Rosca, la 21-02-2009 22:47
Felicitari echipei Olimbus, in care au intrat membrii din Olimp (Ligi) si Busuioc (Divizii)!!! Imi pare bine ca Prometeu a reusit sa mentina intaietatea la Cupa Liceelor pentru al doilea an! Baieti, sunteti bravo!
 47 Scris de Eugenia Grosu, la 20-02-2009 22:43
Deci, pentru cei care intimpina greutati in a gasi liceul Onisifor Ghibu, eu o sa fiu la 14.45 in fata magazinului Linella la intersectia strazilor Onisifor Ghibu cu Alba-Iulia. Aici puteti ajunge cu 160, 122, 115, 121, 124, 193, autobuzul 3, troleibuzele 22, 14, 21, 3. 
La fel, cu 103 si 126 tot este o posibilitate de a ajunge la liceu, dar in cazul asta o sa coboriti la intersectia strazilor Nicalae Costin cu Onisifor Ghibu si o sa urcati un cartier in deal pentru ca sa ajungeti la magazinul Linella unde eu o sa ma astept. :) 
 
Mai inscurt, daca a inteles cineva ceva, eu va astept la 14.45 in fata magazinului, apreciez punctualitatea. Mai mult de 5 min nu astept. ;)
 46 kui ii trebu as inteleaga
Scris de breahna Radu, la 20-02-2009 22:10
http://wikimapia.org/#lat=47.0390233&lon=28.7736333&z=17&l=0&m=a&v=2
 45 Scris de Marcel Spataru, la 20-02-2009 17:34
Adresa liceului: 
str. Nicolae Costin 63A  
MD 2071, or. Chi_inu. 
Republica Moldova 
 
Cred ca Eugenia va poate explica in detalii cum sa ajungeti.
 44 Scris de Eugene Zinkovsky, la 20-02-2009 17:26
Nimeni din organizatori nu vrea sa puie o harta, sau niste indicii cum se ajiunge la liceul "O. Ghibu" ?
 43 Scris de DaNna Negrescu, la 20-02-2009 16:53
Yulian.. 4e evenimente??... 
olimpiada la matematica??..... parq ii pin la 12 ;)
 42 Scris de Iulian Gramatki, la 20-02-2009 14:35
Rog insistent sa fie analizata varianta amanarii cupei pe duminica dupa amiaza, din motivul ca sambata se desfasoara anumite evenimente si foarte multi nu vor putea veni. 
 
Astept ceilalti sa sustina propunerea.
 41 Scris de Marcel Spataru, la 20-02-2009 14:18
"Univers Lion"?  
Interesanta denumire...
 40 Scris de Eugenia Grosu, la 20-02-2009 14:17
din Liceul Univers Lion o sa fie o echipa. :)
 39 Scris de George Burdell, la 20-02-2009 13:13
Vor participa 2 echipe de la LT Petre Stefanuca din Ialoveni. Sper.
 38 Scris de Marcel Spataru, la 20-02-2009 00:02
2Ana - daca nu reusiti sa gasiti destui oameni pentru trei echipe pentru a participa in concursul pe licee (asta ar fi cel putin 15 elevi, dat fiind numarul minim de jucatori in echipa - 5), atunci sper sa veniti macar cu o echipa, pentru concursul pe echipe.
 37 Scris de Ana Shalashnaia, la 19-02-2009 23:50
Cu parere de rau liceul 'Milescu-Spatarul' a primit oferta numai ieri. Din motivul acesta echipa nu este formata complet, dar sunt oameni care doresc sa participa. Lista perticipantilor o sa fie completata miine. :)
 36 Scris de konstantza dohotaru, la 19-02-2009 15:45
spriru haret, doar 1 ekipa...
 35 Scris de Marcel Spataru, la 19-02-2009 12:17
Lista o aduceti completata sambata la joc. 
 
Update la lista de licee: 
Mircea Eliade - 3 echipe 
Ion Creanga - 3 echipe 
Onisifor Ghibu - 3 echipe 
Prometeu - 3 echipe 
Gaudeamus - 3 echipe 
Liceul ASM - 3 echipe 
Gaudeamus - 3 echipe 
*** 
Cervantes - 2 echipe 
Asachi - 2 echipe 
A. I. Cuza - 2 echipe 
A. Puskin - 1 echipa 
 
Reamintesc ca in concursul dintre licee vor participa doar acele licee care deleaga trei echipe. Celelalte echipe vor participa doar in concursul dintre echipe. 
In continuare imi doresc mult ca de la Cervantes, Asachi si A.I.Cuza sa mai vina inca cate o echipe, iar de la A. Puskin inca doua, de ce nu?
 34 Scris de Olga Motspan, la 19-02-2009 07:23
Marcel, 3 echipe de la gaudeamus.  
Apropo, mai e in vioare chestia cu transmiterea listei la unul de organizatori ? 
sau o putem trimite prin mail?
 33 Scris de Eugenia Grosu, la 18-02-2009 18:45
din Liceul "Alexandru Ioan Cuza" participa 2 echipe, liceul Al. Puskin inscrie o echipa la CL. :)
 32 Scris de DaNna Negrescu, la 18-02-2009 17:29
n0 pr0blem))).. 
ni4i y0 nu stiam d Li4eul Academic St cel Mare :grin ..xDxD 
j0ke)
 31 Scris de Marcel Spataru, la 18-02-2009 17:25
2DaNna - wow, stiam eu ca ASM e Academia de Stiinte, dar nu stiam ca are liceu, sincer. 
Si ma gandeam poate e Liceul Academic Stefan cel Mare. 
Sorry pentru confuzie ;)
 30 2 Marcel
Scris de DaNna Negrescu, la 18-02-2009 17:20
o mica pre4izie: liceul ASM este Liceul Academiei de Stiinte, ni4idecum St cel Mare)
 29 Scris de Marcel Spataru, la 18-02-2009 17:10
2Olga - participa o echipa de la Gaudeamus, sau liceul, adica 3 echipe?
 28 Scris de Marcel Spataru, la 18-02-2009 17:08
"se coboara limita la 2 licee" ;) 
nu exista limita la licee, pot sa participe oricat de multe doresc. 
banuiesc ca e vorba de echipe. 
da daca sincer, pe mine personal o sa fie cam greu sa ma convingeti sa cobor "limita". 
ce zic ceilalti organizatori?
 27 Scris de Olga Motspan, la 18-02-2009 16:46
liceul Gaudeamus participa :)
 26 Scris de Olga Motspan, la 18-02-2009 16:46
liceul Gaudeamus participa :)
 25 Scris de Veronica Vragaleva, la 18-02-2009 14:50
Dar daca membrii acestor licee ROAGA FRUMOS ORGANIZATORII, poate se coboara limita la 2 licee? 8)  
 
PS: Asta ca propunere :)
 24 Scris de Veronica Vragaleva, la 18-02-2009 14:49
Ei ar vrea....doar ca nu reusesc ...pina cind.... :sigh
 23 Scris de Marcel Spataru, la 18-02-2009 13:03
Ar fi bine ca Cervantes si Asachi sa mai gaseasca inca cate o echipa, ca sa poata participa in concursul pe licee.
 22 Scris de Veronica Vragaleva, la 18-02-2009 12:41
Gh,. Asachi au confirmat Eugeniei. Sunt si acolo 2 echipe, dar poate vor fi si trei (inca nu e sigur). in orice caz A-Style si Abricot de la Asachi participa
 21 Scris de Marcel Spataru, la 18-02-2009 09:57
Deci iata ce avem la moment. In competitia pe licee s-au inscris: 
Mircea Eliade 
Ion Creanga 
Onisifor Ghibu 
Prometeu 
ASM (Stefan cel Mare?) 
 
Atentie echipelor de la liceul Cervantes - ele vor putea participa in concursul dintre echipe, dar nu si in concursul dintre licee, in cazul in care nu se prezinta trei echipe in concurs. 
 
Asteptam inca confirmari de la: 
Mihai Viteazul 
Gheorghe Asachi 
Moldo-Turc 
Spiru Haret 
ai altele
 20 ashe
Scris de alex lebedev, la 17-02-2009 23:08
ce am vrut sa ask....formularele si banii pin kind treb de dat si cui?..va fi in ziua concursului???
 19 Prometeu
Scris de Olga Rosca, la 17-02-2009 22:55
De la Prometeu vor fi 3 echipe!
 18 Scris de Nicu Istrate, la 17-02-2009 21:25
Echipa What's Up? se inscrieinafara concursului
 17 Scris de Voda Daniel, la 17-02-2009 20:10
Mihai Viteazul inca se gandeste :grin :grin :grin :grin
 16 Scris de DaNna Negrescu, la 17-02-2009 18:53
Liceul ASM s'a inscris ptr CL cu 3 echipe))) 
 
go0d luck 2 all:)
 15 :))..alex lebedev
Scris de BosScanean Andrian, la 16-02-2009 21:52
confrim prezenta a 2 ekipe de la Cervates:)
 14 Scris de Eugenia Grosu, la 16-02-2009 17:44
Liceul "Onisifor Ghibu" a confirmat participarea la cupa liceelor cu 3 echipe. :)
 13 Scris de Serghei Pantea, la 16-02-2009 15:41
:)
 12 Scris de Octavian Sireteanu, la 16-02-2009 14:05
Cel mai bine - lui Marcel, la marcelATcuc.md
 11 Scris de furdui vasia, la 16-02-2009 13:57
cum as putea sa transmit datele referitor la echipa?
 10 Scris de Eugeniu Zolotco, la 13-02-2009 13:09
Pentru cei care au confirmat participarea, e nevoie de completat fisa de participare?
 9 Scris de Marcel Spataru, la 13-02-2009 12:53
Intrebarile se primesc pana pe 18 februarie, ora 22.00.
 8 Scris de Marcel Spataru, la 13-02-2009 12:52
Pana acum am primit confirmarea de participare in competitia pe licee (cate trei echipe) de la: 
Mircea Eliade 
Ion Creanga 
 
Ce se aude de la Prometeu, Spiru Haret, Cervantes, Asachi, Moldo-Turc si celelalte?
 7 Scris de Eugenia Grosu, la 12-02-2009 21:24
Azi a avut loc preselectia in liceul "Ion Creanga" si s-au ales cele 3 echipe participante la Cupa Liceelor. Se pare ca deocamdata este cel mai receptiv liceu. :) 
 
In viitorul apropiat speram sa auzim vesti si de la celelate licee care vor sa participe la Cupa(inclusiv O. Ghibu :roll ). ;)
 6 Scris de Arina Levinschi, la 09-02-2009 04:29
pyna cynd putem trimite intrebari?
 5 Scris de Marcel Spataru, la 08-02-2009 20:12
Pentru Danna: Nu se admit profesori in echipa. 
 
Pentru Alex: Fisa de inregistrare a echipelor din liceu (o descarcati de mai sus) puteti sa mi-o transmiteti mie personal.  
Telefonul meu este 069512147
 4 aha
Scris de alex lebedev, la 06-02-2009 20:22
unde de inscris ekipa?
 3 Scris de DaNna NegresQu, la 06-02-2009 16:37
0ne ltle questi0n.. [ nu de alta, dar ma cam bateam cu c0legii xD].. se admite un sg pr0fesor per ekipa?
 2 Scris de Dumitru Popovici, la 02-02-2009 19:45
10lei zicetzi ;)
100 de lei asta de 10ori a cate 10 lei :p
 1 Scris de Marcel Spataru, la 02-02-2009 18:45
Am publicat mai multe detalii referitoare la Cupa Liceelor. 
 
Antrenorii/reprezentantii liceelor pot de pe acum incepe formarea echipelor. 
 
Va rugam sa ne informati referitor la intentia de participare si prin intermediul comentariilor la acest subiect.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.4

 
< Precedent   Urmator >

Istoric Cupe

Campionatul Moldovei:
2008, 2007, 2006, 2005, 2004

Maratoanele CUC:
2008p, 2007t, 2007p, 2006t, 2006p, 2005t, 2005p, 2004t, 2004p, 2003t, 2003p, 2002t

Sezoanele de Vara:
2008: Mix, ContactGS, Intel
2007: Xperience, Nuri, Zombii, Acord, AsachiHyperion

Alte Cupe:
Cupa Liceelor: 2008
Cupa Universitatilor: 2008
Cupa Socrate: 2008, 2007
Playing Europe: 2007
Brain Interuniversitar: 2007
Cupa USM: 2003, 2002, 2001
Cupa de Filozofie: 2003, 2002, 2001
Cupa de Iarna: 2003, 2002

 
Advertisement

On-line

Meniu Campionat