Acasa CUC Elitar Brain Ring Tabara In English Devino membru Oferta
Acasa arrow Campionat arrow Etapele Campionatului
Etapele Campionatului
Campionatul XXXII Etapa 5
Evaluare Utilizator: / 0

Data: 12-13 mai 2018
Diviziile: sâmbătă, Biblioteca Municipală B.P. Hașdeu
(Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 148). Sosirea echipelor: de la 13:00, citirea primei întrebări: 13:15.
SL și Ligile: duminică, INCE
(Chișinău, str. Ion Creangă 45). Sosirea echipelor: de la 15:00, citirea primei întrebări: 15:30.
Orașe participante: Chișinău, București, Anenii Noi, Lyon
Organizatori: Google-Moogle (responsabili de etapă), Pokerface, Intel.

Componențele grupurilor:
SL: LAREME, 10 Lei, Acord, O, Google-Moogle, Moon Power, SER.
LA: H5N1, Apeiron, Kakulla, PlusMinus, Pokerface, Nox, WTH.
LB: Maktub, Al K Pony, Asachi, Iris, Intel, Peaky Blinders, Full House.
Divizii: Interregnum, FRIENDS, Haosmos, Micii Ainștaini, Olimp, Ad Astra, Flomaster Yoda, Nostalgy, Lumina din Umbră, BT-12, Interact, Valar Morghulis, Imperium, Moto-Moto, Sigma, Marvel, Generația în blugi, Epsilon, Les Enfants terrible [...] 

Echipele din ligi sunt rugate să transmită 20 de întrebări pe adresa indicată de organizatorii din SL până joi, ora 19.00.

Fișe pentru evidența rezultatelor / afișare pe ecran.

Recomandări pentru autorii de întrebări.

Clasamentul etapei după nr. de răspunsuri (Chișinău și Anenii Noi):

Clasamentul etapei 5

Clasamentul pe grupuri (suma celor mai bune 4 rezultate):
1. SL (Chișinău) - 106 răsp.
2. LA (Chișinău) - 78
3. LB (Chișinău) - 72
4. Anenii Noi - 9 (din 1 rezultat).

Comentarii (2) Vizualizari: 2047

 
Campionatul XXXII Etapa 4
Evaluare Utilizator: / 0

Data: 5-6 mai 2018
Diviziile: sâmbătă, Biblioteca Municipală B.P. Hașdeu
(Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 148). Sosirea echipelor: de la 12:00, citirea primei întrebări: 12:15.
SL și Ligile: duminică, INCE
(Chișinău, str. Ion Creangă 45). Sosirea echipelor: de la 15:00, citirea primei întrebări: 15:30.
Orașe participante: Chișinău, București, Anenii Noi, Lyon
Organizatori: O (responsabili de etapă), PlusMinus, Iris.

Componențele grupurilor:
SL: LAREME, 10 Lei, Acord, O, Google-Moogle, Moon Power, SER.
LA: H5N1, Apeiron, Kakulla, PlusMinus, Pokerface, Nox, WTH.
LB: Maktub, Al K Pony, Asachi, Iris, Intel, Peaky Blinders, Full House.
Divizii: Interregnum, FRIENDS, Haosmos, Micii Ainștaini, Olimp, Ad Astra, Flomaster Yoda, Nostalgy, Lumina din Umbră, BT-12, Interact, Valar Morghulis, Imperium, Moto-Moto, Sigma, Marvel, Generația în blugi, Epsilon, Les Enfants terribel [...] 

Echipele din ligi sunt rugate să transmită 20 de întrebări pe adresa indicată de organizatorii din SL până joi, ora 19.00.

Fișe pentru evidența rezultatelor / afișare pe ecran.

Recomandări pentru autorii de întrebări.

Clasamentul etapei după nr. de răspunsuri (Chișinău și Anenii Noi):

Clasamentul etapei 4

Clasamentul etapei pe grupuri (suma celor mai bune 4 rezultate):
1. SL (Chișinău) - 105 răsp.
2. LA (Chișinău) - 65
3. LB (Chișinău) - 56
4. Anenii Noi - 10 (din 1 rezultat).


Comenteaza primul Vizualizari: 1976

 
Campionatul XXXII Etapa 3
Evaluare Utilizator: / 0

Data: 28-29 aprilie 2018
Diviziile: sâmbătă, Biblioteca Municipală B.P. Hașdeu
(Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 148). Sosirea echipelor: de la 12:00, citirea primei întrebări: 12:15.
SL și Ligile: duminică, INCE
(Chișinău, str. Ion Creangă 45). Sosirea echipelor: de la 15:00, citirea primei întrebări: 15:30.
Orașe participante: Chișinău, București, Anenii Noi, Lyon
Organizatori: Acord (responsabili de etapă), Kakulla, Asachi.

Componențele grupurilor:
SL: LAREME, 10 Lei, Acord, O, Google-Moogle, Moon Power, SER.
LA: H5N1, Apeiron, Kakulla, PlusMinus, Pokerface, Nox, WTH.
LB: Maktub, Al K Pony, Asachi, Iris, Intel, Peaky Blinders, Full House.
Divizii: Urmează să fie completată lista

Echipele din ligi sunt rugate să transmită 20 de întrebări pe adresa indicată de organizatorii din SL până joi, ora 19.00.

Fișe pentru evidența rezultatelor / afișare pe ecran.

Recomandări pentru autorii de întrebări.

Clasamentul etapei după nr. de răspunsuri corecte (Chișinău și Anenii Noi):

Clasamentul etapei 3

Clasamentul pe grupuri (după suma celor mai bune 4 rezultate):
1. SL (Chișinău) - 82 răsp.
2. LA (Chișinău) - 49
3. LB (Chișinău) - 30
4. Anenii Noi - 14 (din 2 rezultate).


Comenteaza primul Vizualizari: 1913

 
Campionatul XXXII Etapa 2
Evaluare Utilizator: / 0

Data: 31 martie - 1 aprilie 2018
Diviziile: sâmbătă, Biblioteca Municipală B.P. Hașdeu
(Chișinău, bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 148). Sosirea echipelor: de la 14:00, citirea primei întrebări: 14:15.
SL și Ligile: duminică, INCE
(Chișinău, str. Ion Creangă 45). Sosirea echipelor: de la 15:00, citirea primei întrebări: 15:30.
Orașe participante: Chișinău, București, Anenii Noi, Lyon
Organizatori: 10 Lei (responsabili de etapă), Apeiron, Al K Pony.

Componențele grupurilor:
SL: LAREME, 10 Lei, Acord, O, Google-Moogle, Moon Power, SER.
LA: H5N1, Apeiron, Kakulla, PlusMinus, Pokerface, Nox, WTH.
LB: Maktub, Al K Pony, Asachi, Iris, Intel, Peaky Blinders, Full House.
Divizii: Urmează să fie completată lista

Echipele din ligi sunt rugate să transmită 20 de întrebări pe adresa indicată de organizatorii din SL până joi, ora 19.00.

Fișe pentru evidența rezultatelor / afișare pe ecran.

Recomandări pentru autorii de întrebări.

Clasamentul etapei după nr. de răspunsuri corecte (Chișinău, București, Anenii Noi):

Rezultatel etapa 2 2018P

Clasamentul pe grupuri (după cele mai bune 4 rezultate):
1. SL (Chișinău) - 91 răspunsuri;
2. LA (Chișinău) - 75;
3. București - 70;
4. LB (Chișinău) - 65;
5. Anenii Noi - 20 (din 2 echipe).

Comentarii (1) Vizualizari: 2396

 
Campionatul XXXII Etapa 1
Evaluare Utilizator: / 0

Data: 25 martie 2018
Sosirea echipelor: de la 15:00, citirea primei întrebări: 15:30.
Orașe participante: Chișinău, București, Anenii Noi, Lyon
Locație în Chișinău: INCE (Chișinău, str. Ion Creangă 45)
Organizatori: LAREME (responsabili de etapă), H5N1, Maktub.

Componențele grupurilor:
SL: LAREME, 10 Lei, Acord, O, Google-Moogle, Moon Power, SER.
LA: H5N1, Apeiron, Kakulla, PlusMinus, Pokerface, Nox, WTH.
LB: Maktub, Al K Pony, Asachi, Iris, Intel, Peaky Blinders, Full House.

Echipele din ligi sunt rugate să transmită 10 întrebări pe adresa indicată de organizatorii din SL până joi, ora 19.00.

Fișe pentru evidența rezultatelor / afișare pe ecran.

Recomandări pentru autorii de întrebări.

Diviziile încep sezonul pe 31 martie.

Clasamentul etapei după nr. de răspunsuri corecte (Chișinău, București și Anenii Noi):

Clasamentul etapei 1

Clasamentul pe grupuri (cele mai bune 4 rezultate din grup):
1. SL (Chișinău) - 68 răspunsuri;
2. București - 61;
3. LA (Chișinău) - 50;
4. LB (Chișinău) - 46;
5. Anenii Noi - 11 (din 2 echipe).

Comentarii (10) Vizualizari: 2895

 
<< Start < Inapoi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Inainte > Sfarsit >>

Rezultate 28 - 36 din 227
Advertisement

On-line

Echipe

 

 

Meniu Campionat