Acasa CUC Elitar Brain Ring Tabara In English Devino membru Oferta
Acasa arrow Cupe
Cupa Tronurilor 2016
Evaluare Utilizator: / 0

Active Image

Data: 10 septembrie 2016, sâmbătă.
Ora: 11:00 (Citirea primei întrebări - la 11.20)
Locul: Dendrariu Chișinău.
Competiţie: cupă tematică de Ce? Unde? Când? / 40 de întrebări
Taxă de participare: gratis.
Organizator: Hi5
Condiţii de participare: pentru participare este necesar să formezi o echipă de maximum 6 jucatori (există posibilitatea de a avea jucători în rezervă, cu înlocuiri între runde) şi să anunţi participarea printr-un mesaj la aceasta stire.
Obiecte necesare: foi, stilouri.

Câștigătoarele edițiilor predente:
(prima ediție)

LOCUL I - O
LOCUL II - ASACHI
LOCUL III - LAREME

Rezultate detaliate:

Rezultate Cupa Tronurilor 2016

Jack-Pot-uri (2): Velvet (4), O (7).

Comentarii (1) Vizualizari: 1218

 
Cupa Tricolorului 2016
Evaluare Utilizator: / 0
Cupa Tricolorului 2014 

Data: 4 septembrie 2016, duminică.
Ora: 13:30 (Citirea primei întrebări - la 14.00)
Locul: Terasa Paluba (Chişinău, str. 31 august 1989, lângă Liceul Gh. Asachi).
Competiţie: cupă deschisă de Ce? Unde? Când?
Taxă de participare: gratis.
Organizator: Iulian Gramațki, cu susținerea Tinerilor Moldovei
Condiţii de participare: pentru participare este necesar să formezi o echipă de maximum 6 jucatori (există posibilitatea de a avea jucători în rezervă, cu înlocuiri între runde) şi să anunţi participarea printr-un mesaj la aceasta stire.
Obiecte necesare: foi, stilouri.

Câștigătoarele edițiilor predente:
2015 - Asachi
2014 - Asachi

LOCUL I - ASACHI
LOCUL II - FOAIE VERDE 2
LOCUL III - LAREME
CEA MAI BUNĂ ECHIPĂ TÂNĂRĂ - VOODOO

Rezultate detaliate:

Rezultate Cupa Tricolorului 2016

Jack-Pot-uri (2): Bifidoc (17), SER (38).

Comentarii (3) Vizualizari: 1354

 
Cupa Lingvistica 2016
Evaluare Utilizator: / 0
Cupa Lingvistică 2015

Data: 31 august 2016, miercuri.
Ora: De la 14:00
Locul: Biblioteca Națională, etajul 2
Competiţie: cupă deschisă.
Organizator: Orest Dabija, cu suportul Ministerului Culturii al RM
Taxă de participare: 1 carte / echipă
Condiţii de participare: pentru participare este necesar să formați o echipă de maximum 6 jucatori (există posibilitatea de a avea jucători în rezervă, cu înlocuiri între runde) şi să anunţi participarea printr-un mesaj la aceasta stire.
Obiecte necesare: Foi, stilouri.

Câștigătoarele edițiilor precedente:
2015 - Foaie Verde 2
2014 - LAREME

LOCUL I - BELEIZIS
LOCUL II - WTH
LOCUL III - FOAIE VERDE 2
CEA MAI BUNĂ ECHIPĂ TÂNĂRĂ - HI5

Rezultate detaliate:

Rezultate Cupa Lingvistică 2016

Jack-Pot-uri (1): Beleizis (29).

Comentarii (1) Vizualizari: 1158

 
Cupa Phi 2016
Evaluare Utilizator: / 0
 
Active Image

Data: 28 august 2016, duminică.
Ora: 11:00.
Locul: Dendrariu (Chişinău), întâlnirea la 10:45 la intrarea în Dendrariu.
Competiţie: cupă deschisă.
Taxă de participare: gratis.
Întrebări: 40 de întrebări de Ce? Unde? Când?
Organizatori: Echipa Phi
Condiţii de participare: pentru participare este necesar să formezi o echipă de maximum 6 jucatori (există posibilitatea de a avea jucători în rezervă, cu înlocuiri între runde) şi să anunţi participarea printr-un mesaj la aceasta stire.
Obiecte necesare: Pătură pentru toată echipa, foi, stilouri, ceva tare (cărţi) pe care să puteţi scrie.

Câștigătoarea ediției precedente:
2015 - Foaie Verde 2

LOCUL I - ASACHI
LOCUL II - O
LOCUL III - AFRODIZIAC
CEA MAI BUNĂ ECHIPĂ TÂNĂRĂ - HI5

Rezultate detaliate:

Rezultate Cupa Phi 2016

Jack-Pot-uri (5): Asachi (1,8), Afrodiziac (6), Eleutheria (11), 42 (40).

Comenteaza primul Vizualizari: 1111

 
Cupa Time Machine 2016
Evaluare Utilizator: / 0
Cupa Time Machine

Data: 14 august 2016, duminică.
Ora: 11:00.
Locul: Dendrariu (Chişinău), întâlnirea la 10:45 la intrarea în Dendrariu.
Competiţie: cupă deschisă.
Taxă de participare: gratis.
Organizator:
echipa Time Machine; redactor - Alina Cazachevici.
Competiția: Ce? Unde? Când

Condiţii de participare: pentru participare este necesar să formezi o echipă de maximum 6 jucatori (există posibilitatea de a avea jucători în rezervă, cu înlocuiri între runde) şi să anunţi participarea printr-un mesaj la aceasta stire.
Obiecte necesare: Pătură pentru toată echipa, foi, stilouri, ceva tare (cărţi) pe care să puteţi scrie.

Câștigătoarele edițiilor precedente:
- prima ediție

LOCUL I - O
LOCUL II - MAKTUB
LOCUL III - KERNEL PANIC
CEA MAI BUNĂ ECHIPĂ TÂNĂRĂ - TESLA

 Rezultate detaliate:

Rezultate Cupa Time Machine 2016

Jack-Pot-uri (3): Beleizis (1), Hi5 (4), SER (28).

 

Comentarii (1) Vizualizari: 1145

Citeste mai departe...
 
<< Start < Inapoi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Inainte > Sfarsit >>

Rezultate 19 - 27 din 119

Istoric Cupe

Campionatul Moldovei:
2008, 2007, 2006, 2005, 2004

Maratoanele CUC:
2008p, 2007t, 2007p, 2006t, 2006p, 2005t, 2005p, 2004t, 2004p, 2003t, 2003p, 2002t

Sezoanele de Vara:
2008: Mix, ContactGS, Intel
2007: Xperience, Nuri, Zombii, Acord, AsachiHyperion

Alte Cupe:
Cupa Liceelor: 2008
Cupa Universitatilor: 2008
Cupa Socrate: 2008, 2007
Playing Europe: 2007
Brain Interuniversitar: 2007
Cupa USM: 2003, 2002, 2001
Cupa de Filozofie: 2003, 2002, 2001
Cupa de Iarna: 2003, 2002

 
Advertisement

On-line

Avem 3 vizitatori online

Meniu Campionat